There will be a division.
For
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Scott, Tavish (Shetland Islands) (LD)
Against
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Baillie, Jackie (Dumbarton) (Lab)
Baker, Claire (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Brodie, Chic (South Scotland) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Roderick (North East Fife) (SNP)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Dugdale, Kezia (Lothian) (Lab)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Finnie, John (Highlands and Islands) (Ind)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Hilton, Cara (Dunfermline) (Lab)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kelly, James (Rutherglen) (Lab)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Malik, Hanzala (Glasgow) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Matheson, Michael (Falkirk West) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDonald, Mark (Aberdeen Donside) (SNP)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McLeod, Fiona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
McMahon, Michael (Uddingston and Bellshill) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Robertson, Dennis (Aberdeenshire West) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Rowley, Alex (Cowdenbeath) (Lab)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Salmond, Alex (Aberdeenshire East) (SNP)
Smith, Drew (Glasgow) (Lab)
Smith, Elaine (Coatbridge and Chryston) (Lab)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
White, Sandra (Glasgow Kelvin) (SNP)
Wilson, John (Central Scotland) (Ind)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Abstentions
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Carlaw, Jackson (West Scotland) (Con)
Davidson, Ruth (Glasgow) (Con)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Goldie, Annabel (West Scotland) (Con)
Johnstone, Alex (North East Scotland) (Con)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Scanlon, Mary (Highlands and Islands) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)