There will be a division.
For
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Brodie, Chic (South Scotland) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Roderick (North East Fife) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Ewing, Fergus (Inverness and Nairn) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Hyslop, Fiona (Linlithgow) (SNP)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Matheson, Michael (Falkirk West) (SNP)
Maxwell, Stewart (West Scotland) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McDonald, Mark (Aberdeen Donside) (SNP)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McLeod, Fiona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
McMillan, Stuart (West Scotland) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Robertson, Dennis (Aberdeenshire West) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Salmond, Alex (Aberdeenshire East) (SNP)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Against
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Finnie, John (Highlands and Islands) (Ind)
Goldie, Annabel (West Scotland) (Con)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Hume, Jim (South Scotland) (LD)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Lamont, John (Ettrick, Roxburgh and Berwickshire) (Con)
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)
Wilson, John (Central Scotland) (Ind)
Abstentions
Baillie, Jackie (Dumbarton) (Lab)
Baker, Richard (North East Scotland) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Dugdale, Kezia (Lothian) (Lab)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Griffin, Mark (Central Scotland) (Lab)
Henry, Hugh (Renfrewshire South) (Lab)
Hilton, Cara (Dunfermline) (Lab)
Kelly, James (Rutherglen) (Lab)
Lamont, Johann (Glasgow Pollok) (Lab)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Malik, Hanzala (Glasgow) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDougall, Margaret (West Scotland) (Lab)
McMahon, Michael (Uddingston and Bellshill) (Lab)
McMahon, Siobhan (Central Scotland) (Lab)
McNeil, Duncan (Greenock and Inverclyde) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Pearson, Graeme (South Scotland) (Lab)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Rowley, Alex (Cowdenbeath) (Lab)
Smith, Elaine (Coatbridge and Chryston) (Lab)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)