There will be a division.
For
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Roderick (North East Fife) (SNP)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Hyslop, Fiona (Linlithgow) (SNP)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Matheson, Michael (Falkirk West) (SNP)
Maxwell, Stewart (West Scotland) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McDonald, Mark (Aberdeen Donside) (SNP)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McLeod, Fiona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
McMillan, Stuart (West Scotland) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Robertson, Dennis (Aberdeenshire West) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
White, Sandra (Glasgow Kelvin) (SNP)
Wilson, John (Central Scotland) (Ind)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Against
Baillie, Jackie (Dumbarton) (Lab)
Baker, Claire (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Baker, Richard (North East Scotland) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Bibby, Neil (West Scotland) (Lab)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Carlaw, Jackson (West Scotland) (Con)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Dugdale, Kezia (Lothian) (Lab)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Fraser, Murdo (Mid Scotland and Fife) (Con)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Griffin, Mark (Central Scotland) (Lab)
Henry, Hugh (Renfrewshire South) (Lab)
Hilton, Cara (Dunfermline) (Lab)
Johnstone, Alex (North East Scotland) (Con)
Kelly, James (Rutherglen) (Lab)
Lamont, Johann (Glasgow Pollok) (Lab)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Malik, Hanzala (Glasgow) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDougall, Margaret (West Scotland) (Lab)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
McMahon, Michael (Uddingston and Bellshill) (Lab)
McMahon, Siobhan (Central Scotland) (Lab)
McNeil, Duncan (Greenock and Inverclyde) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Pearson, Graeme (South Scotland) (Lab)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Rowley, Alex (Cowdenbeath) (Lab)
Scanlon, Mary (Highlands and Islands) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Scott, Tavish (Shetland Islands) (LD)
Simpson, Dr Richard (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Smith, Drew (Glasgow) (Lab)
Smith, Elaine (Coatbridge and Chryston) (Lab)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)
Abstentions
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)