There will be a division.
For
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Carlaw, Jackson (West Scotland) (Con)
Davidson, Ruth (Glasgow) (Con)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Goldie, Annabel (West Scotland) (Con)
Johnstone, Alex (North East Scotland) (Con)
Lamont, John (Ettrick, Roxburgh and Berwickshire) (Con)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Scanlon, Mary (Highlands and Islands) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)
Against
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Brodie, Chic (South Scotland) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Aileen (Clydesdale) (SNP)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Ewing, Fergus (Inverness and Nairn) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
Finnie, John (Highlands and Islands) (Ind)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Hume, Jim (South Scotland) (LD)
Hyslop, Fiona (Linlithgow) (SNP)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Matheson, Michael (Falkirk West) (SNP)
Maxwell, Stewart (West Scotland) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McLeod, Fiona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
McMillan, Stuart (West Scotland) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Robertson, Dennis (Aberdeenshire West) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
White, Sandra (Glasgow Kelvin) (SNP)
Wilson, John (Central Scotland) (SNP)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Abstentions
Baillie, Jackie (Dumbarton) (Lab)
Baker, Claire (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Bibby, Neil (West Scotland) (Lab)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Dugdale, Kezia (Lothian) (Lab)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Griffin, Mark (Central Scotland) (Lab)
Henry, Hugh (Renfrewshire South) (Lab)
Hilton, Cara (Dunfermline) (Lab)
Kelly, James (Rutherglen) (Lab)
Lamont, Johann (Glasgow Pollok) (Lab)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDougall, Margaret (West Scotland) (Lab)
McMahon, Michael (Uddingston and Bellshill) (Lab)
McMahon, Siobhan (Central Scotland) (Lab)
McNeil, Duncan (Greenock and Inverclyde) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Rowley, Alex (Cowdenbeath) (Lab)
Smith, Drew (Glasgow) (Lab)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)