There will be a division.
For
Baillie, Jackie (Dumbarton) (Lab)
Baker, Claire (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Baker, Richard (North East Scotland) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Carlaw, Jackson (West Scotland) (Con)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Davidson, Ruth (Glasgow) (Con)
Dugdale, Kezia (Lothian) (Lab)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Fraser, Murdo (Mid Scotland and Fife) (Con)
Goldie, Annabel (West Scotland) (Con)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Hume, Jim (South Scotland) (LD)
Johnstone, Alex (North East Scotland) (Con)
Lamont, Johann (Glasgow Pollok) (Lab)
Lamont, John (Ettrick, Roxburgh and Berwickshire) (Con)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Malik, Hanzala (Glasgow) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDougall, Margaret (West Scotland) (Lab)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
McMahon, Michael (Uddingston and Bellshill) (Lab)
McMahon, Siobhan (Central Scotland) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Pearson, Graeme (South Scotland) (Lab)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Scanlon, Mary (Highlands and Islands) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Scott, Tavish (Shetland Islands) (LD)
Simpson, Dr Richard (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Smith, Drew (Glasgow) (Lab)
Smith, Elaine (Coatbridge and Chryston) (Lab)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)
Against
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Brodie, Chic (South Scotland) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Aileen (Clydesdale) (SNP)
Campbell, Roderick (North East Fife) (SNP)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Ewing, Fergus (Inverness and Nairn) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Maxwell, Stewart (West Scotland) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McDonald, Mark (Aberdeen Donside) (SNP)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McMillan, Stuart (West Scotland) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
White, Sandra (Glasgow Kelvin) (SNP)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Abstentions
Finnie, John (Highlands and Islands) (Ind)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Wilson, John (Central Scotland) (Ind)