There will be a division.
For
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Central Scotland) (SNP)
Allan, Dr Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Allard, Christian (North East Scotland) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Biagi, Marco (Edinburgh Central) (SNP)
Brodie, Chic (South Scotland) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Burgess, Margaret (Cunninghame South) (SNP)
Campbell, Aileen (Clydesdale) (SNP)
Campbell, Roderick (North East Fife) (SNP)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Don, Nigel (Angus North and Mearns) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow) (SNP)
Dornan, James (Glasgow Cathcart) (SNP)
Eadie, Jim (Edinburgh Southern) (SNP)
Ewing, Annabelle (Mid Scotland and Fife) (SNP)
Ewing, Fergus (Inverness and Nairn) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gibson, Rob (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Hume, Jim (South Scotland) (LD)
Hyslop, Fiona (Linlithgow) (SNP)
Ingram, Adam (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Keir, Colin (Edinburgh Western) (SNP)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lochhead, Richard (Moray) (SNP)
Lyle, Richard (Central Scotland) (SNP)
MacAskill, Kenny (Edinburgh Eastern) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacDonald, Gordon (Edinburgh Pentlands) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
MacKenzie, Mike (Highlands and Islands) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
Matheson, Michael (Falkirk West) (SNP)
Maxwell, Stewart (West Scotland) (SNP)
McAlpine, Joan (South Scotland) (SNP)
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McDonald, Mark (Aberdeen Donside) (SNP)
McInnes, Alison (North East Scotland) (LD)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McLeod, Aileen (South Scotland) (SNP)
McLeod, Fiona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
McMillan, Stuart (West Scotland) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Rennie, Willie (Mid Scotland and Fife) (LD)
Robertson, Dennis (Aberdeenshire West) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Russell, Michael (Argyll and Bute) (SNP)
Salmond, Alex (Aberdeenshire East) (SNP)
Scott, Tavish (Shetland Islands) (LD)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Sturgeon, Nicola (Glasgow Southside) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Thompson, Dave (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Urquhart, Jean (Highlands and Islands) (Ind)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
White, Sandra (Glasgow Kelvin) (SNP)
Yousaf, Humza (Glasgow) (SNP)
Against
Baker, Claire (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Baker, Richard (North East Scotland) (Lab)
Baxter, Jayne (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Beamish, Claudia (South Scotland) (Lab)
Bibby, Neil (West Scotland) (Lab)
Boyack, Sarah (Lothian) (Lab)
Chisholm, Malcolm (Edinburgh Northern and Leith) (Lab)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Ferguson, Patricia (Glasgow Maryhill and Springburn) (Lab)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Finnie, John (Highlands and Islands) (Ind)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Henry, Hugh (Renfrewshire South) (Lab)
Hilton, Cara (Dunfermline) (Lab)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Kelly, James (Rutherglen) (Lab)
Lamont, Johann (Glasgow Pollok) (Lab)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Macintosh, Ken (Eastwood) (Lab)
Malik, Hanzala (Glasgow) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
Martin, Paul (Glasgow Provan) (Lab)
McCulloch, Margaret (Central Scotland) (Lab)
McDougall, Margaret (West Scotland) (Lab)
McMahon, Siobhan (Central Scotland) (Lab)
McNeil, Duncan (Greenock and Inverclyde) (Lab)
McTaggart, Anne (Glasgow) (Lab)
Murray, Elaine (Dumfriesshire) (Lab)
Pearson, Graeme (South Scotland) (Lab)
Pentland, John (Motherwell and Wishaw) (Lab)
Rowley, Alex (Cowdenbeath) (Lab)
Smith, Drew (Glasgow) (Lab)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)
Wilson, John (Central Scotland) (Ind)
Abstentions
Brown, Gavin (Lothian) (Con)
Buchanan, Cameron (Lothian) (Con)
Carlaw, Jackson (West Scotland) (Con)
Davidson, Ruth (Glasgow) (Con)
Fergusson, Alex (Galloway and West Dumfries) (Con)
Fraser, Murdo (Mid Scotland and Fife) (Con)
Goldie, Annabel (West Scotland) (Con)
Johnstone, Alex (North East Scotland) (Con)
Lamont, John (Ettrick, Roxburgh and Berwickshire) (Con)
McGrigor, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
Milne, Nanette (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Scanlon, Mary (Highlands and Islands) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)